top of page

2023 YILI BAŞVURULARI :1 NİSAN-30 HAZİRAN 3*

1.

ÖDÜL DALLARI


1. TEZ

1.1.2021-30.6.2023 tarihleri arasında eğitbilim alanında yurtiçi üniversitelerin doktora programlarında kabul edilmiş tezlere yönelik olacaktır. Türkiye’de yabancı dilde eğitim yapılan üniversitelerde tamamlanan tezlerin, tezin kapsamını olabildiğinde anlatabilecek ve değerlendirilecek ölçüde Türkçe özetle desteklenmesi gerekmektedir.

2. MAKALE

1.1.2021 - 30.6.2023 tarihleri arasında eğitbilim alanında  yurtiçinde araştırma niteliğindeki kişisel veya ortak yazılmış, hakemli dergilerde yayınlanmış Türkçe makaleler değerlendirilecektir.

3. KİTAP 

1.1.2021 - 30.6.2023 tarihleri arasında eğitbilim alanında yurtiçinde yayımlanmış, araştırma niteliğindeki kişisel veya bütüncül olarak ortak yazılmış , telif ve Türkçe kitaplar değerlendirilecektir.

Derleme ve bölümler halinde farklı yazarlar tarafından hazırlanan derleme eserler ödül kapsamına dahil değildir.

İkinci ve üçüncü dallarda ortak çalışmayı gerçekleştirenler ortak aday sayılır. Çok isimli (birden fazla) yazarı olan makale ve kitaplar, ödüle aday olan kişinin diğer yazarların imzalı onayını aldıktan sonra değerlendirmeye alınacaktır.


Her üç dalda birden ödüle aday olunabilir. 
Her dal için bir ödül verilecektir.


Ödül yazmanlığı, çeşitli nedenlerle ödüle katılamayan kimi yapıtları da, ödüle aday olarak gösterebilir.​


Ödüle katılan yapıtlar, sahiplerine geri gönderilmeyecektir.

ÖDÜL TAKVİMİ

1 Nisan 2023  : Ödüle yapıt gönderimine başlama tarihi

30 Haziran 2023 : Ödüle son katılma tarihi 

Ekim 2023  : Ödül kazanan yapıtlar ve ödül töreni tarihi         açıklanır. 

2.

ÖDÜLE BAŞVURU

TEZ ve MAKALE Dalları İçin:

  1. Başvuru formu web sitemizdeki verilen çevrimiçi link aracılığı ile  doldurulacak ardından;

  2. Fotoğraflı özgeçmişiniz, yapıtın ortak çalışma olması halinde imzalı ortak çalışma onay formu ve yapıtınız  WeTransfer ortamı üzerinden elektronik olarak gönderilecektir.

KİTAP Dalı İçin:

  1. Başvuru formu web sitemizdeki verilen çevrimiçi link aracılığı ile  doldurulacak ardından;

  2. Fotoğraflı özgeçmişiniz, yapıtın ortak çalışma olması halinde imzalı ortak çalışma onay formu WeTransfer ortamı üzerinden elektronik olarak gönderilecektir

  3. Gerekli formlar doldurulup gönderildikten sonra kitap yapıtınız 5 ad. basılı kopya (pdf de olabilir) halinde Kargo ile belirtilen adresimize gönderilecektir. 

Adres:

Sn.Can Atuf  Kansu

Atatürk mah. Ataşehir bulvarı. Ata 2-3 blok

No: 6 Kat: 11 Daire: 93B

Ataşehir - İstanbul

BAŞVURU FORMU 

Her 3 dal için çevrimiçi başvuru formunu doldurmak ve sonrasında WeTransfer sistemi ile özgeçmiş, varsa ortak çalışma onay formu ve tez/makalenizi yüklemek için buraya tıklayınız.​

NOT: Kitap dalı için çevrimiçi formlar doldurulup yüklendikten sonra kitaplar 5 kopya halinde posta ile gönderilecektir.

4.

3.

bottom of page