2022 YILI BAŞVURULARI :1 ŞUBAT - 1 MAYIS

1.

ÖDÜL DALLARI


1. TEZ

1.1.2020-30.4.2022 tarihleri arasında eğitbilim alanında yurtiçi üniversitelerin doktora programlarında kabul edilmiş tezlere yönelik olacaktır. Türkiye’de yabancı dilde eğitim yapılan üniversitelerde tamamlanan tezlerin, tezin kapsamını olabildiğinde anlatabilecek ve değerlendirilecek ölçüde Türkçe özetle desteklenmesi gerekmektedir.

2. MAKALE

1.1.2020 - 30.4.2022 tarihleri arasında eğitbilim alanında  yurtiçinde araştırma niteliğindeki kişisel veya ortak yazılmış, hakemli dergilerde yayınlanmış Türkçe makaleler değerlendirilecektir.

3. KİTAP

1.1.2020 - 30.4.2022 tarihleri arasında eğitbilim alanında yurtiçinde yayımlanmış, araştırma niteliğindeki kişisel veya bütüncül olarak ortak yazılmış , telif ve Türkçe kitaplar değerlendirilecektir.

Derleme ve bölümler halinde farklı yazarlar tarafından hazırlanan derleme eserler ödül kapsamına dahil değildir.

İkinci ve üçüncü dallarda ortak çalışmayı gerçekleştirenler ortak aday sayılır. Çok isimli (birden fazla) yazarı olan makale ve kitaplar, ödüle aday olan kişinin diğer yazarların imzalı onayını aldıktan sonra değerlendirmeye alınacaktır.


Her üç dalda birden ödüle aday olunabilir. 
Her dal için bir ödül verilecektir.


Ödül yazmanlığı, çeşitli nedenlerle ödüle katılamayan kimi yapıtları da, ödüle aday olarak gösterebilir.​


Ödüle katılan yapıtlar, sahiplerine geri gönderilmeyecektir.

ÖDÜL TAKVİMİ

1 Şubat 2022   : Ödüle yapıt gönderimine başlama tarihi

30 Nisan 2022 : Ödüle son katılma tarihi 

Ekim 2022  : Ödül kazanan yapıtlar ve ödül töreni tarihi         açıklanır. 

ÖDÜLE BAŞVURU

TEZ ve MAKALE Dalları İçin:

  1. Başvuru formu web sitemizdeki verilen çevrimiçi link aracılığı ile  doldurulacak ardından;

  2. Fotoğraflı özgeçmişiniz, yapıtın ortak çalışma olması halinde imzalı ortak çalışma onay formu ve yapıtınız  WeTransfer ortamı üzerinden elektronik olarak gönderilecektir.

KİTAP Dalı İçin:

  1. Başvuru formu web sitemizdeki verilen çevrimiçi link aracılığı ile  doldurulacak ardından;

  2. Fotoğraflı özgeçmişiniz, yapıtın ortak çalışma olması halinde imzalı ortak çalışma onay formu WeTransfer ortamı üzerinden elektronik olarak gönderilecektir

  3. Gerekli formlar doldurulup gönderildikten sonra kitap yapıtınız 5 ad. basılı kopya halinde  PTT-Kargo ile belirtilen adresimize gönderilecektir. 

 

Adres:

Sn.Metin Atuf  Kansu

Nafi Atuf Kansu-Eğitbilim Araştırmaları Ödülü Yazmanlığı PK.13  Sahrayıcedid - İstanbul

 

Not : Gönderi adresi olan Posta Kutusuna yalnızca PTT-Posta veya PTT-Kargo gönderileri kabul edilmektedir.Diğer Kargo firmalarının gönderilerini PTT kurumunun Posta Kutusuna kabul etmemektedir Posta Kutumuz İstanbul Sahrayıcedid postahanesindedir.

 

Adrese ayrıca "Kadıköy" ibaresi kesinlikle yazılmamalıdır. Sahrayıcedid postahanesi de bir merkez postahanedir. 

BAŞVURU FORMU 

Her 3 dal için çevrimiçi başvuru formunu doldurmak ve sonrasında WeTransfer sistemi ile özgeçmiş, varsa ortak çalışma onay formu ve tez/makalenizi yüklemek için buraya tıklayınız.​

NOT: Kitap dalı için çevrimiçi formlar doldurulup yüklendikten sonra kitaplar 5 kopya halinde posta ile gönderilecektir.

4.

2.

3.